Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik; bir işletmenin, kurumun ya da kuruluşun kim ve/veya ne olduğunu anlamlandırılmasını sağlayan tanıtıcı görsel göstergelerdir. Kurumsal kimlik olarak adlandırılan bu görsel göstergeler, kurumun kendisini dışarıdan nasıl görünmesini istediğine bağlı olarak oluşturulur. Buna göre kurumsal kimlik aynı zamanda kurumun duruşunun bir temsilidir.

Kurumsal Kimlik Hizmetleri Nedir?

Kurumsal kimlik hizmetleri, yeni oluşturulan bir markanın sahip olması gereken ögelerin oluşturulması sürecidir. Kurum kimliği geliştirme ve geliştirilen kimliği koruma planlı bir yönetim gerektirir.  Bu süreçte medya kuruluşlarından bu hizmetleri alarak kuvvetli bir kurumsal kimliğe erişebilir, pazardaki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Kurumsal kimlik ögeleri oldukça fazla olsa da bazıları şu şekilde sıralanabilir:

1.       Kurum Adı

2.       Logo ve Semboller

3.       Renk & Font

4.       Slogan / Motto

5.       Sosyal Medya Kiti

6.       Kurumsal Yazı Karakteri

7.       Renk Kodları ve Yardımcı Renk Kodları (Siyah / Beyaz / Gri)

Kurumsal Kimlik Hizmetleri Size Neler Katacak?

Günümüzün rekabet dünyasında markaların fark edilebilmesi yani diğerlerinden (rakiplerinden) ayırt edilebilmesi gerekmektedir. Bunu sağlamak ise kurum kimliğinden diğer bir ifadeyle kurumsal kimlikten geçer. Kurum kimliğinde renk tasarımından logoya kadar her şeyin özenle ve bir kültür çerçevesinde oluşturulması gerekir. Özetle; bütün bunlar kurumu yansıtacak bir biçimde olmalıdır. Bu sayede kurumsal kimliğe erişmek sizlerin kuvvetli bir temele sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, kurumsal kimlik süreçlerinizi tamamlayarak kurumunuzun tanınmasını ve kolayca hatırlanabilmesini sağlayacaksınız.

Kurumsal Kimlik Hizmetlerinde Neden Hibrit Medya?

Kurumlar için kapsamlı bir kurumsal kimlik çalışması yapmak gerektirdiği zaman ve maliyet sebebi ile iyi düşünülmesi gereken bir konudur. Kurumsal kimlik çalışması sağlam bir kurum felsefesi ve kültürü oluşmuş kurumlarda daha kolay ve etkili olmaktadır. Kurumsal kimlik geliştirme programı hazırlamak uzmanlık isteyen, oldukça zor bir iştir. Hibrit Medya güçlü kadrosuyla sizlerin her daim yanında olmaya hazırdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medya yönetimi markanız tarafından verilen sınırlı bilgi ve argümanlarla firmanız ya da markanızın sosyal medya üzerinde algısal yöntemlerle yönetilmesi, olabildiğince yüksek kitleye ulaşmanızı sağlamak, hizmet ve ürünlerinizin pazarlamasını maksimum verimlilikle sağlamaya yönelik hizmetlerdir. 

Sosyal medya yönetimini yapan uzmanlar, sosyal medya hesaplarınızın kurulumu ve yönetimini profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Sosyal medya üzerinden aktif olarak reklam ve tanıtım faaliyetlerinizi minimum maliyetle, maksimum verimlilikle yönetir. Sosyal medya üzerinden erişilen hesapları, yapılan tüm etkileşimleri ve markanızın sosyal medya üzerinden büyümesini adım adım raporlar. Sosyal medya stratejileri geliştirir ve daha yüksek kitlelere hitap etmeye yönelik çalışmalar yapar. Görsel ve yazılı içerikler paylaşır. Buradaki en büyük amacı markanızı insanlara sevdirmek, güvenilir kılmak ve marka değerini yükseltmektir. Markanız adına dolaylı yollardan satış temsilcisi görevi üstlenir ve bu çalışmaları sayesinde markanızın ürün ve hizmetlerini tercih eden insan sayısını arttırır. Reklam kampanyaları ve raporlamaları düzenli periyotlarda sizlere sunar.

hibrit-hakkimizda
💬 İletişime Geçelim!
or scan the code