TANITIM,

hbrt-ecommarce-3d-product-1
hbrt-ecommarce-3d-product-3
hbrt-ecommarce-3d-product-2

REKLAM,

BİLGİLENDİRME.

Anında gerçek sonuçlar,
markanıza özel çalışmalar,
hemen şimdi iletişime geç!

Yeni ekonomide, coğrafi sınırlar ortadan kalkmaktadır. Ulus devleti kavramı önemini yitirmekte ve ülkeler arasındaki bağımlılık artmaktadır.

4.3

Derece

4.3/5
hbrt-ecommerce-3d-section-1-2

E-Ticaret ve E-İhracat Hizmetleri Nelerdir?

E-İhracat yapabilmeniz için kullanabileceğiniz genel olarak iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi ve en çok kullanılanı e-ticaret siteleri satışlarıdır. İkinci olarak kendi web sitenizi kurup e-ihracat ve e-ticarete adımınızı atabilirsiniz. Bu yöntem sizi diğer satıcılardan özel kılar fakat kilit nokta yeterli sayıda müşteri kitlesine sahip olmanızdır. İşte bu yüzden alacağınız e-ticaret ve e-ihracat hizmetleri için SEO çalışmaları yapan şirketi seçmeniz önem arz etmektedir.

Ticari faaliyetlerin internet ortamında yürütülmesi ile birlikte zaman tasarrufu edin.

E-ticaret, ya da elektronik ticaret, malların tüketiciler ile bir internet ortamında buluştuğu ticaret işlemidir. E-ticarette ürünlerin mağazaya konulduktan sonraki her aşaması internette gerçekleşir. E-İhracat ise geleneksel ihracatın elektronik destekli halidir. E-İhracatta müşteri kitlesi oluşturma ve müşteri bulma, ürünleri müşteriyle buluşturma, sipariş oluşturma gibi işlemler internet üzerinden oluşmaktadır. Başta karmaşık görülebilmekle beraber, her iki yöntem de birçok kolaylığı sizlerle buluşturabilecek bir süreçtir.

ŞİMDİ BAŞLAYIN

İş hayatındaki can alıcı nokta hizmet etmek için beslenen dürüst duygudur. Ticaret bilindiği gibi hizmet bilimidir. En iyi hizmet veren en çok kar edendir. -George Eberhard

E-ticaret ve E-İhracatı kullanmak, birçok avantajı içerisinde barındırır.

Fiziki bir mağaza açma gerekliliğinin bulunmaması: Kolay bir şekilde ev ortamında dahi ticaret yapabilirsiniz.

Kullanıcıya dünyanın kapılarını açması: E-ticaret sayesinde ürünlerin dünyanın her tarafına ulaşması sağlanabilir.

Üreticinin tüketiciye direkt iletmesi: Zaman ve maliyet kaybını en minimum seviyeye düşürebilirsiniz.

Ürün kategorisi oldukça geniş kapsamlı olması: Birçok farklı kategoriden ürünleri satışa sunabilirsiniz.

e ticaret

E-Ticaret ve E-İhracat Hizmetlerinde Neden Hibrit Medya?

Hibrit Medya bu süreçlere detaylıca hâkim olan deneyimli ekibi ile sizler için en avantajlı yöntemleri seçer. Hedefinizde bulunan kâr oranına sahip olabilmenizi amaç olarak belirler ve her alanda olduğu gibi profesyonellik içerisinde e-ticaret ve e-ihracat işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlar. Eğer hedefiniz efektif bir şekilde e-ticaret ve e-ihracat süreçlerinizin gerçekleşmesi ise, hemen bize ulaşın ve ekibimiz ile size en uygun yöntemleri sunalım.   

Sıkça Sorulan Sorular

İkisinin de ticari faaliyetler olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanında e-ticaretin yurt dışı ayağı olan e-ihracatın öneminden de bahsetmek gerekir. Lojistik süreçlerin farklılığından oluşan bu ayrım önemlidir.

İnternetten satış yaparak, farklı ve daha geniş kitlelere ulaşmanın yanı sıra 7/24 satış yapma imkanın olması e-ticaret bakış açısını olumlu yönde etkiliyor. Ancak peki, e-ticaret gerçekten de göründüğü kadar kolay bir iş mi?

Bu sorunun yanıtı “hayır” olacak. E-ticaret göründüğü kadar da kolay bir iş değildir. E-ticaret sektöründe yer almayı herhangi bir işletmenin başında olmak gibi düşünebilirsiniz. Genel anlamıyla ticaret ne kadar zorsa e-ticaretin de kendine has bir takım zorlukları bulunuyor.

E-ticaretle yerel olmaktan öteye geçersiniz. Başka pazarlara açılabilir çok daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Stok, personel gibi masraflarınız olmaz. Çok daha az maliyetle her zaman açık bir mağazanız olur. Hızlı satış imkânı sunan E-Ticaretin yönetimi de kolaydır.

E-ticaret, uğraşmak için çok fazla şartın yerine getirilmesi gereken bir iş türü değil. Şirket kurmak, e ticarete nasıl girilir diye soran birine verilecek ilk cevaptır. Bunun dışında kalan işlemlerin hemen hemen tamamı opsiyoneldir ve işletmenin yürütmek istediği operasyona bağlı olarak değişebilir ya da çeşitlenebilir.

hibrit-hakkimizda
💬 İletişime Geçelim!
or scan the code